Bennett-kenguru
A Bennett-kenguru (Macropus rufogriseus) az emlősök (Mammalia) osztályának az erszényesek (Marsupialia) alosztályágához, ezen belül a diprotodontia rendjéhez és a kengurufélék (Macropodidae) családjához tartozó faj.

Előfordulása
A Bennett-kenguru Tasmánia egész területén és Ausztrália délkeleti partsávján a bozótos területeken fordul elő.
Alfajai
-
Macropus rufogriseus banksianus
-
Macropus rufogriseus fruticus
-
Macropus rufogriseus rufogriseus
Megjelenése
A kenguru fej-törzs-hossza legfeljebb 90 centiméter, farokhossza 65-90 centiméter és testtömege elérheti a 27 kilogrammot. A bunda a nyakon és a vállnál vöröses; vastagabb, mint sok más wallaby bundája. Hátsó lába nagyon erős, három egyenlő hosszúságú részből áll, ezek a comb, a lábszár és a lábfej; lábfeje nagyobb mint a többi wallaby-fajnak. Nyugalmi állapotban a vastag izmos farok a lábakkal együtt egyfajta háromlábú állványt képez, ahol az állat súlya a lábakra nehezedik. A kenguru főként előre és nem felfelé ugrik. A kinyújtott farok kormányrúdként szolgál.
Életmódja
A kenguru túlnyomórészt magányos. Tápláléka fűfélék, levelek és lágy szárú növények. Az állat 12-15 évig él.
Szaporodása
Az ivarérettséget 14-19 hónapos korban éri el. A párzási időszak egész évben tart. A vemhesség 30-40 napig tart, ennek végén egy fejletten kölyök születik. A kölyök 6 hónapig szopik, és másfél évesen elhagyja az erszényt.
forrás: wikipedia
|